fbpx

Hoduj, bav se jako král a zažij středověk na vlastní kůži.

Kam na výlet v Písku? 

„Holoto, co budeš hodovat a chlastat?“ Krčmář a šenkýřka si ve Středověké krčmě u Jakuba v Písku rozhodně neberou servítky, přesto se hosté baví. V historické budově pivovarských sklepů v královském městě Písku nedaleko hradu krále Přemysla Otakara II. se i v dnešní době hoduje zásadně rukama a při svíčkách. Pravidelně se zde také pořádá pravá Středověká žranice s večerním programem. Co na ní mohou hosté vidět a zažít?

Na výlet do jižních Čech na Středověkou žranici s ohromující podívanou 

 Do krčmy sjede středověká hudební skupina, prodejci odpustků, břišní tanečnice a zapálený fakír s hadem. Zatímco hosté hodují, probíhá představení mučících nástrojů, souboje pirátů a přijde i morová rána. (video)

 Do scének se zapojují také hosté, nemusíte se ale bát, můžete jen přihlížet. Ve středověké krčmě panuje vždy uvolněná nálada, děti tančí s břišní tanečnicí, dospělí se baví a popíjejí dobré víno a pivo. 

Pokrmy se připravují na ohni a hodují holýma rukama 

 Krčma je laděna do středověku nejen ostrým staročeským jazykem. Pokrmy se zde připravují na otevřeném ohni před zraky hostů, hoduje se při svíčkách a hlavně – jí se holýma rukama.  Na menu najdete talíře pro početné skupiny, hodování pro krále, ale i pro jejich pážata

Vyhlášená žebírka si chválí lid široko daleko.

Ačkoliv je maso hlavní součástí menu, dokonce ani „nenapravitelní žrouti kytek a zrní“ nejsou v krčmě hlady. 

Kam na výlet v Písku
Hodovat můžeš do sytosti a pivo teče proudem.

Ke středověké žranici středověké pivo

 Ve středověku se urozený člověk poznal podle toho, že nezřízeně jedl a pil. Dobré víno a pivo zkrátka patřilo ke středověkým krčmám. V Krčmě u Jakuba se proto podává pouze kvalitní víno. Hosté si mohou vybrat z českých, italských ale i argentinských vín. Čepuje se zde pivo z Kácova, který je jedním z nejstarších pivovarů v české kotlině. První zmínky o něm jsou už z roku 1457 a dodnes stojí stále na stejném místě v původní středověké lokaci.

Kdy můžete do krčmy dorazit?

Krčma je otevřena celoročně, a to od čtvrtka do neděle. Pokud si chcete hodování zpestřit středověkým programem, o nadcházejících termínech se můžete informovat vždy na webu či na Facebooku krčmy. Místo v krčmě doporučujeme včas rezervovat

Stále se ptáte kam na výlet v Písku? Pojďte se s námi královsky pobavit a nacpat pupky tak, že na to budete ještě dlouho vzpomínat.